12628
online
Policja
31
Inspekcja
5
Wypadek
60
Raport - Remonty w Krakowie ‹‹ powrót do listy raportów
[19.01.2012]

Trwają remonty dróg w Krakowie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami szczególnie w południowej części miasta. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.
 

Zmotoryzowani mieszkańcy Krakowa powinni być przygotowani na ograniczenia w ruchu. Z powodu remontów trudniej poruszać się po mieście. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Najwolniej jeździ się w godzinach popołudniowego szczytu. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.
 

Z największymi utrudnianiami kierowcy muszą liczyć się w związku z przebudową układu drogowego na Ruczaju. Tymczasowo wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ul. Bobrzyńskiego od ul. Zachodniej do os. Europejskiego. Czas trwania wprowadzonych zmian uzależniony będzie od postępu robót i warunków pogodowych. Cała inwestycja związana z budową szybkiej linii tramwajowej od ul. Brożka do ul. Czerwonych Maków ma potrwać do końca 2012 r.Kolejne utrudnienie czeka na kierowców w związku z planowanymi pracami remontowymi przy budynku Muzeum Czartoryskich. Z tego powodu w dniach 19-22.01.2012 r. zamknięta zostanie ul. Pijarska przy skrzyżowaniu z ul. św. Jana oraz ul. św. Jana na odcinku od ul. Pijarskiej do budynku nr 19.
 

Remonty odczuwalne dla wszystkich kierowców. Najwolniej jeździ się między 08:00 a 09:00. Średnia prędkość w popołudniowym szczycie wynosi 31 km/h. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Retoryki i ul. Grzegórzeckiej. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Dietla, ul. Krowoderskiej i ul. Karmelickiej.


Poniżej tworzący się korek na ul. Czarnowiejskiej, dane z godziny 15:00.
 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Krakowa w godzinach od 06:00 do 22:00.