14279
online
Policja
42
Inspekcja
3
Wypadek
105
Raport - Remonty w Łodzi ‹‹ powrót do listy raportów
[24.01.2012]

Mieszkańcy Łodzi muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu. Wszystko przez remonty ulic. Szczególnie trudno poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.
 

Wyjątkowo łagodna zima sprzyja prowadzeniu przez drogowców prac remontowych. Zajęcie pasów jezdni jest uciążliwe nie tylko dla kierowców, ale także dla pasażerów komunikacji miejskiej, którzy stoją w korkach. Roboty drogowe znacznie spowalniają ruch. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.
 

Utrudnienia związane ze zwężeniem lewego pasa jezdni wschodniej czekają na kierowców na ul. Kopcińskiego na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Narutowicza. Z podobnymi ograniczeniami w ruchu trzeba się liczyć na ul. Puszkina na odcinku od ul. Wujaka do ronda Sybiraków, tam zwężony jest lewy pas jezdni zachodniej.
 

Zmotoryzowani muszą uzbroić się w cierpliwość, opóźnia się przebudowa ul. Rudzkiej. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Choć druga jezdnia jest już gotowa, to wjazd na nią blokują barierki. Remont powinien zakończyć się wraz z końcem listopada zeszłego roku, ale Zarząd Dróg wydłużył termin sfinalizowania inwestycji do kwietnia.

Uwaga kierowcy, na skrzyżowaniu ulic Puszkina i Wujaka możliwy jest przejazd tylko na wprost ul. Puszkina. Skręt w lewo jest niemożliwy. Natomiast na skrzyżowaniu ulic: Puszkina i Przybyszewskiego obowiązuje nakaz skrętu w prawo w ul. Przybyszewskiego w kierunku zachodnim. 

Remonty odczuwalne dla wszystkich kierowców. Najwolniej jeździ się w godzinach porannego szczytu. Średnia prędkość wynosi wówczas 34 km/h. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na al. Włókniarzy, al. Jana Pawła II, i ul. Przybyszewskiego. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Tuwima, ul. Gdańskiej i ul. Franciszkańskiej, a także na al. Śmigłego-Rydza.

Poniżej tworzący się korek na ul. Przybyszewskiego i al. Śmigłego-Rydza. Dane z godziny 15:00.

 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Łodzi w godzinach od 08:00 do 22:00.