121153
online
Policja
255
Inspekcja
57
Wypadek
649
Raport - Szczecin pnie się w rankingu ‹‹ powrót do listy raportów
[30.04.2015]

Szczecin pnie się w rankingu
 
Szczecin najwolniejszym miastem w całej Polsce – tak wynika z lutowego raportu. Specjaliści z Korkowo.pl ponownie postanowili prawdzić średnią prędkość, z jaką samochody poruszały się w centrum miasta. Jak wygląda sytuacja na szczecińskich drogach w kwietniu? 
 
Kwietniowe przyspieszenie
Mimo, że w kwietniu Szczecin nadal należy do niechlubnej czołówki najwolniejszych polskich miast, to widać znaczną poprawę w średnich prędkościach. W porównaniu z lutym, kierowcy przyspieszyli aż o 6 km/h. Średnia prędkość w centrum zimą wynosiła zaledwie 32 km/h, natomiast w kwietniu wzrosła do 38 km/h. Jest więc nadzieja, że Miasto Gryfa odbije się od prędkościowego dna. Za Szczecinem na pozycji najwolniejszych miast w Polsce plasuje się Łódź i Wrocław, a tylko nieznanie wyższe prędkości kierowcy rozwinęli w Warszawie i Poznaniu. 
 
Zima nie była dobrym czasem dla szczecińskich kierowców – mówi Joanna Ciemny z Korkowo.pl. - W kwietniu sytuacja wygląda o wiele lepiej, a miasto pnie się w prędkościowych rankingach. Jako, że minęły tylko dwa miesiące od poprzedniego badania, wynik Szczecina jest bardzo dobry.
 
W godzinach szczytu prawie bez zmian
W godzinach porannego szczytu średnia prędkość, w porównaniu z lutym, spadła o 1 km/h. Szczecin w rankingu kwietniowym zajął przedostanie miejsce, za Wrocławiem, ze średnią prędkością 37 km/h. W godzinach popołudniowego szczytu w centrum było nieco lepiej: kierowcy rozpędzili się do ok. 39 km/h (gorzej wypadły: Warszawa, Wrocław, Poznań i Kraków).
 
 
Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po wybranych trasach w kwietniu 2015 roku. Średnie prędkości w ciągu dnia dotyczą godz. 8-18, godzinny porannego szczytu zostały określone dla godz. 7.00-9.00, natomiast popołudniowego szczytu: 16.00-18.00.