12628
online
Policja
31
Inspekcja
5
Wypadek
60
Raport - Utrudnienia w Chorzowie ‹‹ powrót do listy raportów
[30.01.2012]

Ruszył remont estakady w Chorzowie. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Prace remontowe mają potrwać do 2013 r. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.
 

W mieście rozpoczęły się prace związane z realizacją I-go etapu remontu estakady położonej w ciągu ul. Katowickiej (droga krajowa nr 79). Z tego powodu trudniej poruszać się po mieście. Zajęcie pasów jezdni jest uciążliwe nie tylko dla kierowców, ale także dla pasażerów komunikacji miejskiej, którzy stoją w korkach. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.
 

Na czas remontu wprowadzono tymczasowe przekierowanie ruchu na jezdnię wschodnią estakady. Kierowcy mają możliwość poruszania się jednym pasem ruchu w kierunku Katowic, a drugim w kierunku Bytomia. Zmianie uległa także organizacja ruchu na wylocie z ul. Dąbrowskiego, gdzie lewoskręt w kierunku Bytomia możliwy jest teraz jedynie z lewego pasa, a nie jak to było dotychczas możliwe z obu pasów.
 

Ponadto zamknięta dla ruchu kołowego została część estakady łącząca ul. Katowicką z ul. Powstańców. Wjazd na estakadę z ul. Powstańców został całkowicie wyłączony z ruchu. Kierowcy poruszający się ul. Dąbrowskiego od strony ul. Hajduckiej w kierunku Katowic powinni wybrać objazd ul. Kopernika i ul. Krasickiego. Z kolei zmotoryzowani jadący w kierunku Bytomia mogą skorzystać z wyznaczonych dwóch objazdów. Pierwszy Drogową Trasą Średnicową, a drugi ul. Parkową poprzez ul. Kościuszki - Krakowską - Poznańską – Nową, aż do ul. Katowickiej. Kierowcy jadący w kierunku Katowic powinni kierować się wyznaczonym objazdem w ciągu ulic: 3 Maja - Żołnierzy Września - 75 Pułku Piechoty - Nomiarki do Drogowej Trasy Średnicowej.
 

Rozbiórka pierwszej nitki estakady ma potrwać do końca marca 2012 r. Cała inwestycja ma się zakończyć w połowie 2013 r. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Estakada, biegnie przez samo centrum Chorzowa i jest trasą łączącą największe śląskie miasta. Droga krajowa nr. 79 to także trasa tranzytowa ze Śląska w stronę Wrocławia i Poznania.
 

Ruch na chorzowskich ulicach odbywa się zdecydowanie wolniej. Remonty odczuwalne są dla kierowców we wszystkich częściach miasta. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Strzelców Bytomskich i ul. Truchana. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. 3 Maja i al. Wojska Polskiego.
 

Poniżej tworzący się korek na ul. Strzelców Bytomskich. Dane z godziny 12:00.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Chorzowa w godzinach od 08:00 do 22:00.