121153
online
Policja
255
Inspekcja
57
Wypadek
649
Raport - Uwaga! Świąteczne korki zawitały do miast ‹‹ powrót do listy raportów
[17.12.2014]

Informacja prasowa: 17.12.2014r.

 

Uwaga! Świąteczne korki zawitały do miast

 

Święta dają się we znaki zarówno zakupowiczom, jak i kierowcom – coraz większy ruch na ulicach miast nie sprzyja bożonarodzeniowej atmosferze. Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić gdzie kierowcy poruszają się najwolniej.

 

Na Wigilię w ślimaczym tempie

Wyniki badania przeprowadzanego przez portal Korkowo.pl wskazują jasno, że wszystkie miasta zwalniają w okresie przedświątecznym. W badaniu porównano średnie prędkości z listopada z jedenastu największych polskich miast ze średnimi prędkościami w tych samych miejscach w grudniu 2014. Notowane spadki w ostatnich dniach wynoszą od 0.5 km/h do nawet 4 km/h. – Spadki prędkości już teraz są duże, choć to dopiero początek przedświątecznej gorączki. Największego zwolnienia kierowcy mogą spodziewać się w przyszłym tygodniu – wtedy to zwykle wzrasta ruch nie tylko w centrum miast, ale również na ich obrzeżach, ze względu na bożonarodzeniowe podróże. – mówi Kinga Przybysz z portalu Korkowo.pl.

 

 

Średnie prędkości w największych Polskich miastach – porównanie listopada i grudnia 2014

 

Źródło: Korkowo.pl                                                             

 

Tym razem najwolniej w Szczecinie

Największy spadek prędkości kierowców został odnotowany w Szczecinie – kierowcy pojadą tutaj o 4 km/h wolniej niż w listopadzie. Na drugim miejscu znalazł się Wrocław i Łódź, które odnotowały po 2,5 km/h obniżenia prędkości. Świąteczny szał nie rozpoczął się jeszcze w Gdańsku i Katowicach, gdzie nie jest jeszcze odczuwalny wzmożony ruch na drogach. Warto też zauważyć, że spadki te są mniejsze niż w zwykle przed świętami, ze względu na bardzo dobre warunki pogodowe, które nie uległy większemu pogorszeniu w stosunku do okresu bazowego (listopada) – dodaje Przybysz.

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po obrzeżach największych polskich miast w listopadzie i grudniu 2014 roku.

 

--

Dystrybucja materiałów:

Agata Gajewy


media@creandi.pl

kom./+48/730-311-116

Artykuł ukazał się między innymi w:
 1. wiadomosci.onet.pl
 2. moto.wp.pl
 3. auto-swiat.pl
 4. tuwroclaw.com
 5. mmszczecin.pl
 6. motofakty.pl
 7. dzienniklodzki.pl
 8. gloswielkopolski.pl
 9. dziennikbaltycki.pl
 10. radiobiper.info
 11. polskatimes.pl