13983
online
Policja
28
Inspekcja
5
Wypadek
74
Raport - Wrocławskie drogi na EURO ‹‹ powrót do listy raportów
[12.03.2012]

 

Remonty i inwestycje drogowe w związku z przygotowaniami do Euro 2012 miały poprawić sytuację kierowców na ulicach Wrocławia. Czy niespełna 100 dni przed największym świętem piłkarskim w mieście jeździ się lepiej? Jak wynika z najnowszego raportu wykonanego przez serwis Korkowo.pl, sytuacja w stolicy Dolnego Śląska nieznacznie się poprawiła. Prędkość osiągana w ścisłym centrum w godzinach porannego (06:00-09:00) i popołudniowego szczytu (16:00-18:00) oscyluje w granicach 24-26 km/h. Choć nie jest to najlepszy wynik, w mieście jeździ się szybciej niż trzy miesiące temu.

Poprawie uległa także średnia prędkość z jaką poruszają się kierowcy w odległości 2-5 km od centrum. W godzinach komunikacyjnego szczytu wynosi ona 29 km/h. Nadal tradycyjnie korki tworzą się na ulicach dojazdowych do Rynku oraz na ul. Grodzkiej, Erecińskiej i Grabiszyńskiej. Zakorkowane jest także Podwale, Piłsudskiego, Dyrekcyjna okolice placu Społecznego i placu Jan Pawła II. Im dalej od centrum tym średnia prędkość wzrasta, a korki maleją. Szansę na szybszą jazdę mają kierowcy dopiero na obrzeżach miasta. W odległości zarówno 5-10 km, jak i 10-15 km od centrum jedzie się ze średnią prędkością oscylującą w granicach 33-47 km/h. Czasu jest coraz mniej, a już teraz wiadomo, że nie wszystkie zaplanowane drogowe inwestycje będą gotowe na Euro. Kierowcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Wrocławia w godzinach od 06:00 do 22:00. W promieniu do 2 kilometrów od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W pozostałych odległościach (2-5 km, 5-10 km, 10-15 km) od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. tuwroclaw.com
  2. wroclaw.naszemiasto.pl