115877
online
Policja
259
Inspekcja
60
Wypadek
623
Raport - Znaczne utrudnienia w ruchu! Remontują most Lecha ‹‹ powrót do listy raportów
[24.04.2015]

Rozpoczął się kolejny remont poznańskiego mostu. Utrudnienia mają potrwać do 6 maja br. Specjaliści z Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja drogowa na remontowanym odcinku.
 
Trzy dni po rozpoczęciu remontu, 24 kwietnia, korki są bardzo duże. Kierowcy na przejechanie przez ten odcinek drogi czekają nawet godzinę. Nogę z gazu trzeba zdjąć już kilometr przed mostem Lecha. Poniższa mapa prezentuje sytuację na tym obszarze o godzinie 9.50 w piątek, czyli tuż po porannym szczycie.
 
 
Źródło: Korkowo.pl
 
Między godziną 7.00 a 9.00 rano sytuacja przedstawiała się dużo gorzej. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do 6. maja. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu praktycznie nieprzejezdne są ulice Serbska i Hlonda. By uniknąć nawet godzinnego stania w korkach, lepiej omijać ten rejon miasta. 
By zminimalizować utrudnienia w ruchu, wykonawcy prowadzą prace etapami – mówi Agnieszka Kaźmierczak z Korkowo.pl. Podczas remontu kierowcy mogą korzystać z jednego z dwóch pasów ruchu. Jednak to niewiele daje, bo stanie w korkach przedłuża się nawet do ponad godziny w czasie największego natężenia w ruchu – dodaje.
 
Sytuację drogową na moście Lecha na bieżąco można śledzić na stronie: www.mapa.korkowo.pl.
 
Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po wybranych trasach w kwietniu 2015 roku. 
--
Dystrybucja materiałów:
Monika Filipowicz
media@creandi.pl
tel. / 61 624 85 41
 

 
Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. gloswielkopolski.pl